http://www.univd.kr.ua
   Головна

   Історія

   Навчання

   Абітурієнту

   Підрозділи

   Фотоальбом

   Посилання

   Контакти

Абітурієнту (організація конкурсу та порядок
зарахування на навчання)

1.   Організація прийому до вищого навчального закладу покладається на приймальну комісію, яка діє згідно з Положенням, затвердженим наказом ректора.

2.   Прийом до вищих навчальних закладів здійснюється за конкурсом на підставі результатів вступних випробувань, що проводяться з метою визначення можливості вступників засвоювати відповідні фахові навчальні програми.

3.   Особи, які успішно склали вступні випробування, зараховуються до навчальних закладів за загальним конкурсом відповідно до кількості набраних балів. Окремий конкурс на 25% місць проводиться серед кандидатів на навчання, які до вступу останні 5 років проживали на території сільських та селищних рад і отримали повну загальну середню освіту у сільській школі ІІІ ступеня або, за її відсутності, у районній школі. Особи, які проживають у сільській місцевості і закінчили районну школу, разом з атестатом про повну загальну середню освіту подають до приймальної комісії і атестат про базову загальну середню освіту.

4.   Зараховуються до вищого навчального закладу без вступних випробувань учасники міжнародних олімпіад, призери (особи, нагороджені дипломами I-III ступеня) IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін за умови, якщо вони вступають на напрями підготовки (спеціальності), для яких профільним є вступне випробування з предмета, з якого вони були учасниками вищезгаданих олімпіад, та переможці Всеукраїнської універсіади "Інтелектуал - XXI століття", яким Фонд інтелектуальної співпраці "Україна - XXI століття" буде надавати підвищенні стипендії.

5.   Дія пункту 4 поширюється тільки на учасників, призерів та переможців олімпіад, що проводилися Міністерством освіти і науки України, які під час проведення олімпіад (конкурсів) навчались у поточному навчальному році в 11 (12)-х класах старшої школи та на випускних курсах професійно-технічних навчальних закладів при вступі до вищих навчальних закладів на базі повної загальної середньої освіти або в 9-х класах - при вступі до вищих навчальних закладів на основі базової загальної середньої освіти (крім переможців Всеукраїнської універсіади "Інтелектуал - XXI століття").

6.   Без вступних випробувань за наслідками співбесіди з дисциплін, винесених на вступні випробування, на навчання зараховуються:

  • особи, яким надане таке право Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" ( 796-12 );

  • діти, батьки яких - працівники органів внутрішніх справ - загинули чи стали інвалідами І групи при виконанні службових обов'язків, пов'язаних із безпосередньою участю в охороні громадського порядку і громадської безпеки, боротьбі зі злочинністю, або померли в результаті отриманих поранень чи травм, пов'язаних із безпосередньою участю в охороні громадського порядку і громадської безпеки, боротьбі зі злочинністю, ліквідації пожежі, чи в результаті виконання службових обов'язків у зоні стихійного лиха, а також стали інвалідами І групи внаслідок захворювань чи каліцтва, отриманих при виконанні службових обов'язків;

  • діти-сироти та діти, які залишилися без піклування батьків, із сімей працівників органів внутрішніх справ.

7.   У разі отримання оцінки "10"-"12" з профільної дисципліни на навчання зараховуються випускники старшої школи (повна загальна середня освіта), нагороджених золотою (срібною) медаллю, а також випускники вищих навчальних закладів та професійно-технічних навчальних закладів (загальна середня освіта), які отримали дипломи з відзнакою.

8.   Особи, зазначені в п. 7, які при складанні профільної дисципліни отримали оцінки "9"-"4", складають вступні випробування на загальних підставах.

9. Зараховуються на навчання поза конкурсом при одержанні вступних позитивних оцінок:

  • особи рядового і молодшого начальницького складу органів внутрішніх справ, у разі їх вступу на денну форму навчання;

  • випускники училищ професійної підготовки системи МВС України, які закінчили навчання з відзнакою;

  • військовослужбовці, звільнені в запас;

  • діти працівників органів внутрішніх справ, які загинули, померли чи стали інвалідами при виконанні службових обов'язків, у тому числі інвалідність яких пов'язана з участю в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

  • діти-сироти та діти, які залишилися без піклування батьків;

  • особи, яким Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" ( 3551-12 ) в редакції від 22.10.93 (зі змінами та доповненнями) надане таке право;

  • випускники коледжів, технікумів, училищ, професійних навчально-виховних закладів, гімназій, ліцеїв, класів загальноосвітніх шкіл, що входять до навчальних комплексів на базі цих вищих навчальних закладів або мають з ними відповідні угоди, якщо в документах випускників стоять оцінки тільки "4" та "5" ("7"-"12" балів для випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти);

  • особи, яким Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" ( 796-12 ) надане таке право;

  • призери III етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук з базових предметів і спеціальних дисциплін та призери III етапу Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності учнів випускних курсів професійно-технічних навчальних закладів.

10. За однакової кількості набраних балів перевага при зарахуванні до навчального закладу надається в такій послідовності:

  • дітям працівників органів внутрішніх справ, які загинули, померли чи стали інвалідами за обставин, не пов'язаних із виконанням службових обов'язків;

  • випускникам коледжів, технікумів, училищ, професійних навчально-виховних закладів, гімназій, ліцеїв і загальноосвітніх шкіл, що входять до навчальних комплексів на базі цих вищих навчальних закладів або мають з ними відповідні угоди;

  • особам, які отримали вищий бал на вступному випробуванні з профільної дисципліни;

  • особам, які мають вищий середній бал у документі про освіту;

  • дітям працівників органів внутрішніх справ;

  • кандидатам, які працюють на посадах дільничних інспекторів міліції, слідчих, дізнавачів, помічників слідчих і вступають на навчання за заочною формою.

11. Усі питання, пов'язані з прийомом до вищого навчального закладу, розв'язуються приймальною комісією. Інформація про правила прийому, а також рішення приймальної комісії своєчасно доводитися до відома вступників.

12. Порядок проведення перевірки та зберігання робіт вступників, які складали вступні випробування, визначається Положенням про приймальну комісію. Письмові екзаменаційні роботи, листки співбесід та тести осіб, зарахованих до навчального закладу, зберігаються в їх особових (навчальних) справах протягом усього періоду навчання, а осіб, не зарахованих до вищого навчального закладу, знищуються з обов'язковим складням акта через 6 місяців після закінчення вступних випробувань.

13. Перескладання вступних випробувань не дозволяється.

14. Апеляції щодо результатів вступних іспитів розглядає апеляційна комісія навчального закладу, склад та порядок роботи якої затверджується наказом ректора. Порядок подання і розгляду апеляцій доводиться до відома вступників перед початком вступних випробувань. Додаткове опитування вступників при розгляді апеляції не допускається.

15. Приймальна комісія здійснює комплектування навчального закладу тільки в межах штатної чисельності перемінного складу та ліцензованого обсягу прийому. Рішення про зарахування на навчання приймається приймальною комісією та оформлюється протоколом засідання приймальної комісії.

16. На підставі рішення приймальної комісії ректор вищого навчального закладу видає наказ про зарахування абітурієнтів слухачами (курсантами) відповідного навчального закладу, який доводиться до їх відома. Витяги з наказу надсилаються до органів і підрозділів внутрішніх справ для звільнення колишніх абітурієнтів з посади (роботи) у зв'язку із вступом до навчального закладу в порядку, визначеному чинним законодавством.

17. Зарахування на денну форму навчання проводиться з дня початку табірного збору, а на заочну форму навчання - не пізніше ніж через 10 календарних днів після закінчення вступних випробувань. Зарахування на навчання на факультет з підготовки фахівців для внутрішніх військ проводиться з 1 серпня.

18. Особам, які не пройшли до навчального закладу за конкурсом, за їх бажанням видається довідка, на підставі якої вони можуть брати участь у конкурсному відборі на навчання в інших навчальних закладах.

19.   Особи, які без поважних причин не розпочали занять протягом 10 календарних днів від дня їх початку, включаючи табірний збір, відраховуються з навчального закладу, про що до районних військкоматів за місцем проживання цих осіб надсилається відповідна інформація. На звільнені місця може проводитись додаткове зарахування за конкурсом осіб, які пройшли вступні випробування в цей чи інший навчальний заклад відповідного рівня акредитації.

20. Після зарахування на навчання курсанти перебувають на казарменому положенні.

21.   Слухачам та курсантам на період навчання видаються службові посвідчення встановленого зразка. Усі вони носять формений одяг зі знаками розрізнення відповідно до їх спеціального звання.

Designed by CIT Ranok, Andrik