Головна
Новини
Історія

Стан і перспективи розвитку науки

в Кіровоградському юридичному інституті ХНУВС

 

Основними суб’єктами науково-дослідницької діяльності в інституті є 15 кафедр, які відповідно забезпечені науково-педагогічним потенціалом. На сьогодні в інституті працює 9 докторів наук (із сумісниками), з них професорів – 5, доцентів – 2; 53 кандидати наук (із сумісниками), з них професорів – 1, доцентів – 19, старших наукових співробітників – 2.

Науковий потенціал інституту з кожним новим навчальним роком зміцнюється. Так, протягом 2005 року захистили дисертаційні дослідження на здобуття наукового ступеня кандидата наук 3 співробітники інституту, 2006 р. – 7 осіб, 2007 р. – 3, 2008 р. – 5, 2009 р. – 6, 2010 р. – 9, передано до спецрад дисертаційні дослідження 2 співробітників (Шаркова Г.Ю., Оньша Г.О.). Працюють над підготовкою дисертаційних досліджень на здобуття наукового ступеня кандидата наук 45 осіб з числа співробітників інституту, з них здобувачів – 23; ад’юнктів – 4; аспірантів – 7; співробітників, теми досліджень яких подані на затвердження, – 11.

На сьогодні науковцями інституту розроблено та впроваджено в навчальний процес і практичну діяльність : монографій – 9 , підручників, навчальних, навчально-методичних, навчально-практичних і навчально-наочних посібників – 57 , з яких 11   з грифом МОН, 1 практикумів, словники, курсів лекцій, 4   конспекти лекцій, видано 2 збірник ів матеріалів науково-практичних конференцій.

Щороку посилюється співпраця з практичними підрозділами органів внутрішніх справ шляхом проведення спільних наукових досліджень, науково-практичних конференцій, семінарів за їх участі тощо з метою розробки нових форм і методів взаємодії органів внутрішніх справ, інших правоохоронних органів, вирішення найбільш актуальних завдань наукової та практичної діяльності ОВС. На сьогодні підписано договірно-правові документи з Департаментом кримінальної міліції у справах неповнолітніх МВС України, УМВС України в Кіровоградській, Чернігівській, Житомирській, Черкаській, Миколаївській областях, Кіровоградським обласним бюро судово-медичної експертизи, Науково-дослідним експертно-криміналістичним центром при УМВС України в Кіровоградській області , Державним науково-дослідним інститутом МВС України.

 Одним із напрямів співпраці з практичними підрозділами є проведення наукових досліджень спільно з практичними підрозділами . Н а сьогодні інститутом проведено два таких наукових дослідження (спільно з УМВС України в Кіровоградській області ) , ведеться робота над чотирма («Протидія створення інфраструктури економічної злочинності засобами ДСБЕЗ», «Дослідження організаційно-тактичних проблем тактико-спеціальної підготовки особового складу підрозділів ОВС» , «Кваліфікація злочинів підслідних ОВС» , «Організація попередження та розкриття розбійних нападів» ).

Для ефективності науково-дослідної роботи, впровадження нових форм проведення НР і ДКР у перспективі передбачається створення в інституті науково-дослідних лабораторій.

З метою підвищення ефективності проведення науково-дослідної роботи, здійснення наукових пошуків шляхом поєднання результатів науково-дослідницької діяльності з досвідом практичних підрозділів в інституті щорічно проводяться науково-практичні конференції, семінари, круглі столи. Так, протягом 2006 року на базі Кіровоградського юридичного інституту ХНУВС було проведено 4 науково-практичні конференції (1 всеукраїнська, 1 регіональна, 1 звітна, 1 міжвузівська курсантсько-студентська), 1 науково-практичний семінар, 2 круглих столи;

2007   року – 3   науково-практичні конференції (2 всеукраїнські, 1 звітна), 3 науково-практичних семінари, 2 круглі столи;

2008   року – 6   науково-практичних конференцій (1 всеукраїнська, 1 міжвузівська курсантсько-студентська, 1 звітна, 2 регіональні, 1 наукова конференція курсантів і студентів вищих навчальних закладів МВС України), 3 науково-практичних семінари, 4 круглих столи;

2009   року – 5   науково-практичних конференцій (1 всеукраїнська, 1 міжвузівська курсантсько-студентська, 1 звітна, 1 регіональна, 1 міжвузівська науково-практична), 6   круглих столів ;

2010 року – 5 науково-практичних конференцій (1 міжнародна, 1 всеукраїнська, 1 звітна, 2 регіональні), 2 науково-практичних семінари, 9 круглих столів.

На 2011 рік планується проведення 7 науково-практичних конференцій, 4 науково-практичних семінарів, 4 круглих столів.

За час існування інституту 4 конференції набули статусу щорічних: звітна науково-практична конференція «Сучасні проблеми розвитку державності та протидії злочинності», Всеукраїнська науково-практична конференція «Національні інтереси та проблеми забезпечення безпеки України», Міжнародна науково-практична конференція «Протидія злочинності неповнолітніх: досвід та сучасні проблеми», міжвузівська курсантсько-студентська науково-практична конференція «Українська державність: проблеми та шляхи розвитку».

Слід зазначити, що в роботі науково-практичних конференцій, семінарів, круглих столів постійно беруть участь представники інших вузів України. У цьому напрямі інститут тісно співпрацює з такими вузами: ХНУВС, НАВС , ДДУВС, ОДУВС, ЛДУВС, Національною юридичною академією України ім. Я. Мудрого, Національн ою академі єю СБУ, КДПУ ім. В. Винниченка, КримЮІ ОДУВС, Херсонськи м юридични м інститут ом ХНУВС, ЗЮІ ДДУВС та ін.

Інститут активно співпрацює як з вищими навчальними закладами та науковими установами України, так й інших країн, зокрема: Бєлгородським юридичним інститутом МВС Росії, Московським університетом МВС Росії, Всеросійським науково-дослідним інститутом МВС Росії. На сьогодні підписано договори про співпрацю з Міжнародною Академію гуманітарних наук республіки Болгарія, Тбіліським університетом імені Давида Агмашенебелі (Грузія), Академією Міністерства внутрішніх справ Республіки Білорусь (Республіка Білорусь), знаходиться на погодженні в МВС Росії договір про співпрацю у сфері наукової діяльності та підготовки кадрів з Омською академією Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації (Російська Федерація).

У наступному році планується підписання угоди про співпрацю з Санкт-Петербургським університетом МВС Росії, НДІ МВС Росії. У перспективі планується підписання угод про співпрацю з Академією внутрішніх справ Узбекистану, одним з інститутів поліції Німеччини та іншими поліцейськими навчальними закладами Європи.

Обов’язковою органічно невід’ємною частиною підготовки спеціалістів у ВНЗ є науково-дослідна робота курсантів, студентів і слухачів інституту. Однією з основних форм НДР курсантів, слухачів і студентів є участь у роботі наукових гуртків. На сьогодні в інституті діє 16 наукових гуртків на кафедрах інституту, членами яких є 212 представників курсантів, слухачів і студентів інституту. Протягом 2010 року відбулося 129 засідань наукових гуртків, на яких було заслухано 264 реферативних повідомлень і доповідей курсантів, студентів і слухачів. Кафедрами інституту було проведено 12 конкурсів на кращу наукову роботу.

Активізації науково-дослідної діяльності сприяє робота Наукового товариства курсантів, студентів і слухачів КірЮІ ХНУВС, до якого залучено 26 осіб з числа курсантів і студентів інституту, які прагнуть до науково-дослідної діяльності. Члени наукового товариства постійно беруть активну участь у роботі конференцій, семінарів і круглих столів як нашого інституту, так й інших вузів; є співорганізаторами конференцій, що проводяться в інституті, ініціаторами та організаторами проведення щорічних міжвузівських науково-практичних конференцій курсантів, студентів, слухачів, круглих столів та інших заходів наукового характеру; співпрацюють з аналогічними науковими осередками курсантів, студентів, слухачів, органами курсантсько-студентського самоврядування інших вузів, громадськими організаціями.

          Нормативні акти КірЮІ ХНУВС

                 Організація науково-дослідної роботи

                 Наукові заходи

                 Науково-дослідна робот а курсантів, слухачів і студентів

 

Навчання
Абітурієнту
Структура
Профспілка
Посилання
Юридична клініка
Наукова діяльність
Європейська інтеграція
Форум
Книга відгуків
Контакти