Головна
Новини
Історія

Стан виховної роботи у
Кіровоградському юридичному інституті ХНУВС

Виховна робота у Кіровоградському юридичному інституті Харківського національного університету внутрішніх справ є невід’ємною частиною навчально-виховного процесу і включає в себе систему організаційних, соціально-психологічних, інформаційних, педагогічних, правових, культурно-просвітницьких та соціальних заходів, спрямованих на формування і розвиток у курсантів і студентів професійно необхідних психологічних якостей, моральної самосвідомості, що має забезпечити високу готовність випускників до практичної діяльності.

Виховна робота в інституті здійснюється відповідно до Законів України „Про боротьбу з корупцією”, „Про звернення громадян”, вимог наказів МВС України від 16.03.2007 №   81 „Про заходи щодо зміцнення дисципліни і законності в органах внутрішніх справ та попередження надзвичайних подій, пов’язаних із загибеллю й травмуванням особового складу”, від 15.05.2007 № 157 „Про додаткові заходи щодо дотримання працівниками органів внутрішніх справ принципів законності, забезпечення прав і свобод громадян”, від 19.01.2007 № 16 „Про Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України”, Плану основних заходів навчального закладу на рік, а також планів роботи відділу кадрового забезпечення, факультетів, курсів та кафедр.

Метою виховної роботи в інституті є цілеспрямоване формування правосвідомості, загальної культури та особистих якостей майбутнього юриста, працівника органів внутрішніх справ України відповідно до загальнолюдських морально-етичних норм, а також вимог служби.

Основними напрямами виховної роботи у Кіровоградському юридичному інституті ХНУВС є:

соціально-психологічне забезпечення навчально-виховної роботи;

індивідуально-виховна робота та психологічне забезпечення дисципліни та законності;

інформаційно-пропагандистське забезпечення;

культурно-виховна і просвітницька робота;

соціальна робота.

Відповідно до зазначених напрямів виховна робота в інституті здійснюється за такими формами :

з постійним та перемінним особовим складом інституту щомісячно проводяться Дні дисципліни;

не рідше одного разу на місяць керівники структурних підрозділів здійснюють відвідування підлеглих працівників за місцем проживання з метою з’ясування умов і способу життя, кола інтересів, взаємовідносин у сім’ях, рівня матеріального та фінансового забезпечення, соціальної захищеності;

з метою сприяння вихованню особового складу в дусі свідомого додержання дисципліни, попередження проступків і правопорушень з боку постійного та перемінного особового складу, створення умов непримиримості до порушників дисципліни та з метою проведення відповідної профілактичної роботи і підвищення ролі колективу у вихованні особового складу в інституті діють Ради зборів середнього та старшого начальницького складу та Ради курсів;

щороку поновлюються списки та відповідні документи співробітників – власників мисливської зброї. Співробітниками кафедри спеціальної фізичної та вогневої підготовки проводяться інструктажі щодо поводження зі зброєю;

з перемінним складом інституту проводяться психопрофілактичні заходи, які спрямовані на профілактику негативних явищ.

з метою профілактики та недопущення надзвичайних подій на транспорті щоквартально складаються теоретичні екзамени зі знання Правил дорожнього руху підлеглими працівниками, які керують транспортними засобами;

у системі службової підготовки особовий склад інституту вивчає Закон України „Про боротьбу з корупцією” та „Про державну службу”.

Групою соціально-гуманітарної роботи ВКЗ особлива увага приділяється курсантам-сиротам. Постійно підтримується зв’язок та проводиться робота з відділом сім’ї та молоді Кіровоградської міської ради.

В інституті проводиться активна робота щодо організації дозвілля підлеглих працівників, виховання в них високого рівня духовності та культури, зміцнення моральних цінностей і створення у колективах атмосфери високої вимогливості та взаємоконтролю. Кіровоградський юридичний інститут ХНУВС бере активну участь у щорічних благодійних акціях, таких як „Подаруй дитині іграшку” та „З долоньки в долоньку”. Також співробітники інституту періодично надають допомогу дитячому будинку „Барвінок” м. Кіровограда.

Перемінний склад інституту активно залучається до культурно-масових та спортивних заходів, що проводяться в інституті та за його межами.

Так, протягом першого півріччя 2009/2010 навчального року курсанти і студенти інституту взяли участь у таких заходах:

Всеукраїнському святі театрального мистецтва „Вересневі самоцвіти” (вересень 2009 року), „Козацьких розвагах” (жовтень 2009 року); святкових концертах до Дня юриста, Дня ветерана ОВС (листопад 2009 року), Дня міліції України (грудень 2009 року), мітингу щодо вшанування пам’яті жертв Голодоморів в Україні (листопад 2009 року) тощо.

У другому півріччі відбулися такі заходи:

вшанування пам яті та покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченка (22.01.2010), присвяченого відзначенню Акту злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР); до пам’ятника тих, хто  загинув, виконуючи свій інтернаціональний обов’язок (15.02.2010) тощо;

проведення зустрічей із офіцерами, які брали участь у бойових діях на територіях інших держав, таких як Афганістан, Косово та Нагорний Карабах;

зустріч курсантів з ветеранами Великої Вітчизняної війни (04.05.2010). На початку зустрічі представники пошукового загону „Зірка” влаштували для гостей показові виступи, на яких продемонстрували різноманітні прийоми самозахисту та технічні прийоми поведінки в небезпечних ситуаціях. Також для присутніх було організовано виставку вогнепальної зброї, військового спорядження й автомобільної техніки часів Великої Вітчизняної війни;

участь у конкурсі „Нумо, хлопці!” (23.02.2010) до Дня захисника Вітчизни;

Всеукраїнський фестиваль творчості „Міліцейські зорі – 2010” (26.03.2010), який було проведено на базі Харківського національного університету внутрішніх справ;

фестиваль народної творчості „Степограй – 2010” (06.06.2010).

Робота з молодими фахівцями

Робота з молодими фахівцями в інституті проводиться відповідно до вимог наказу МВС України від 25.11.2003 № 1458 „Про організаційно-нормативне забезпечення виховної роботи з особовим складом органів та підрозділів внутрішніх справ”, Методичних рекомендацій щодо організації роботи з молодими фахівцями в ОВС України від 29.12.2006 № 16851/Пв.

Відповідно до вимог наказу МВС України від 25.11.2003 № 1458 „Про організаційно-нормативне забезпечення виховної роботи з особовим складом органів та підрозділів внутрішніх справ” в інституті здійснюється наставництво. Після призначення молодого фахівця на посаду начальник відділу кадрового забезпечення та керівник підрозділу, до якого призначений молодий фахівець, проводять з останнім індивідуальну бесіду, при цьому доводять характер і особливості завдань, що необхідно виконувати, ознайомлюють з функціональними обов’язками.

Постійно здійснюється аналіз документів особової справи молодого фахівця, що дає можливість виявити соціальні передумови формування та закріплення тих чи інших індивідуальних психологічних якостей, які сприятимуть чи гальмуватимуть процеси оптимальної адаптації до служби та наступного професійного становлення, з’ясовуються факти, що свідчать про стійкість інтересів, мотивів, ціннісних орієнтацій, рис характеру.

Групою практичної психології інституту здійснюється психологічна підтримка процесу адаптації до умов служби молодих працівників інституту. Регулярно надається допомога в оволодінні професійними знаннями і необхідними практичними навичками для самостійного виконання завдань у повсякденній діяльності. Протягом 2009/10 навчального року здійснювалося супроводження процесу наставництва трьох молодих фахівців, під час якого вивчався рівень сумісності наставників та підшефних. Після завершення терміну здійснено вивчення рівня адаптаційних здібностей до умов проходження служби.

 

Навчання
Абітурієнту
Структура
Профспілка
Посилання
Юридична клініка
Наукова діяльність
Європейська інтеграція
Форум
Книга відгуків
Контакти
Дистанційне навчання
Матеріально-технічне забезпечення

Виховна робота